Beköszöntő

Kedves Látogató !

Mindenkivel szeretnénk megosztani tapasztalatainkat,gondolatainkat és tévedéseinket, akik szeretnének holnaptól egészségesebben táplálkozni és élni.Mindenki olvas az egészségesebb életről sok jót és szépet.Másnap eldönti, holnaptól ő is kipróbálja és akkor jönnek a de-k. Hol lehet kapni ? Hol találom ? Hogyan csináljam ? Folytatás az ökooldalakon.


2012. július 18., szerda

A fehér világ - The white world


Mivel is kezdhetnénk a fehér világ bemutatását, mint egy igazi XX. századi verssel a "Fehér babák"-kal . Az első emlékeink gyermekkorunkból  a baba, a kedves ,aki mindjárt fehér is. Lehet ennél jobb kezdés?

Éltek-e még régi lányok,
vagy alusztok már?

Vagy alusztok már

vizes homokban, sárból ágyon?
Sok fehér babáim, fehér babáim,
fehér babák.



Mi történt, mi történt lányok?

Hová tettétek, sok régi lányok,
Vizes homokban, vagy hol bújtatjátok?
Hová tettük el, veszítettük el,
és dobáltuk el?
Ha kérdezném, ezt mondanátok:
elszakadt inged, régi kabátod
nálunk találod;
elvittük magunkkal,
homokból ágyba, vízbe és sárba, mi fehér babák.



Éltek-e még régi lányok,

vagy alusztok már, vagy alusztok már,
vizes homokban, sárból ágyon?
Sok fehér babáim, fehér babáim,
fehér babák.



Valami történt, valami, lányok;

rajtatok látom, rajtam látjátok;
elveszett végképp, vagy ti bújtatjátok;
Ti fehér babáim, fehér babáim,
fehér babák. 



A fizikai valóság

Fehér annak a felületnek a színe, amely a fény teljes spektrumát változatlanul veri vissza. Fehérnek látjuk a Nap felszíni hőmérsékletére, kb. 5000 °C-ra hevített testek izzását is. Hétköznapi nyelven fehéret ad az összes szín keveréke, vagyis ha a szemünk által érzékelt színspektrum, a szivárvány összes színének megfelelő fény egy időben, ugyanarról a helyről sugárzik. De két kiegészítő szín (pl. kék és sárga), vagy a három alapszín, a vörös, a zöld és a kék additív keveréke is fehéret ad. A fehér mindig keverék szín, monokromatikus fehér színű fény nem létezik.

További asszociációk :

·       A Fény, a tisztaság, a differenciálatlanság, a transzcendencia, a tökéletesség, az egyszerűség jelképe.
·       Teljesség, eredetiség, nyitottság, egyenlőség...
·       Luneáris szín a női principium szűzi aspektusát jelzi
·       Az égi istenek állatainak színe, így pl. Zeusz, mint fehér hattyú; a Buddha születését jelző álom elefántja; a Szentlélek galambja.
·       A fehér szoros kapcsolatban áll a halállal és az ehhez kapcsolódó rituális tárgyakkal (halotti lepel, gyertya), jelképezi a szellemeket és a kísérteteket.
·       A hinduizmus Kozmikus Tojásának színe, amely az állandóság és örökkévalóság megvalósulása.
·       Kínában a gyász színe. A fehér tigris az őszre, az érett életkorra utal, maszkokon pedig a ravaszságot jelzi.
·       A fehér virág a gyermekáldást jelenti.
·       Ártatlanság értelemben jelenik meg Athénban, ahol az Areioszpagosz bírái fehér kövekkel szavaztak a vádlott felmentése mellett.
·       A keresztény hagyományban az öröm és a vigasság hordozója. A szentséghez, Istenhez tartozó szín, valamint a feltámadás színe.
·       A fehér ruha a tisztaságot, a szüzességet, a lélek győzelmét jelenti az anyag felett.
·       A béke és a jóakarat kifejezője; erre utal Noé fehér galambja és a békekövetek fehér zászlója.  

„Kibocsátá a galambot is, hogy meglássa, vajon elfogytak-é a vizek a föld színéről.
De a galamb nem talála lábainak nyugvóhelyet és visszatére ő hozzá a bárkába, mert víz vala az egész föld színén; ő  pedig kezét kinyujtá, megfogá, és bévevé azt magához a bárkába.
És várakozék még másik hét napig, és ismét kibocsátá a galambot a bárkából.
És megjöve ő hozzá a galamb estennen, és ímé leszakasztott olajfalevél vala annak szájában. És megtudá Noé, hogy elapadt a víz a földről.
És ismét várakozék még másik hét napig, és kibocsátá a galambot, és az nem tére többé ő hozzá vissza.” (I. Móz. 8:8-12)





Ha kedvenc színed a fehér, akkor nagyon érzékeny vagy. A tisztaság és világosság fontos számodra. Környezetedben mindig rendnek kell lennie. Értesz ahhoz, hogy fontossági sorrendet állíts fel. Ha a fehéret választottad kedvenc színednek, akkor mindenfajta filozófiában a kiválóságot, a kitűnőséget és a felvilágosodást keresed. 

Orientális megközelítés
A legérdekesebb "színünk", hiszen az összes színt magába foglalja. A fehér a tisztaság, a tökéletesség jelképe. Örömöt és vigasságot hoz, feltölti a csakrákat, védelmezi az összes testrészt, méregtelenít. A fehér színnel kapcsolatban a fényre ,a jóságra,az ártatlanságra,az egyszerűségre,a szűzességre asszociálunk.

Keleten a fehér-fekete szimbolikája már árnyaltabb, nem ennyire egyértelmű és szélsőséges. A Jin és Jang párját szimbolizáló hullámvonallal elválasztott kör benne a fekete és fehér színpárral, melyek egy-egy kisebb körként megjelennek a másik "térfélen", nos ez a szimbólum már nem sarkítja jóra és rosszra a két szín szimbolikáját, hanem az egymást vonzó, s egymással harmóniában élő ellentéteket hivatott megjeleníteni. Így a fehér a világosság, a szellemiség, a tudat férfi princípiumát, míg a fekete a sötétség, a lélek, az ösztönök női princípiumát testesíti meg. Így a fekete-fehér pár már nem jó vagy rossz, hanem minden minősítéstől mentes ellentétes létező, aki az egységet keresi. Mindkettő hordozza ugyanakkor a másik egy részét is. Az egyensúly helyreáll.



Az ősi Kínában az emberek a természetben lezajló folyamatok és azok egymással való viszonyának vizsgálatára nagy hangsúlyt fektettek. A dolgokat nem elkülönült létükben, önmagukban vizsgálták. A világot egy harmonikus, holisztikus egységnek tekintették, amelyben önmagában nem létezhet lény vagy forma (senki és semmi). A létezés csak az őt körülvevő környezethez való kapcsolódás és viszony keretein belül lehetséges. Ezeknek a kölcsönhatásoknak a vizsgálatával, rendszerezésével alkottak meg egy olyan elméletet, ami nagyon jól, átlátható összefüggésekkel modellezi az univerzum bonyolult eseményeit. A természet törvényeinek ezen megfeleléseit alkalmazták a társadalmi jelenségekre is. A jin-jang elmélet legkorábbi írásos emléke a Változások könyvében található.
A jin-jang elve abból az ősi kínai elképzelésből ered, hogy minden emberi, természeti és világegyetemi jelenség két egymással ellentétes (de nem szembenálló) ősprincípiumból áll, a jinből és a jangból.
A jin és a jang fogalma a természet megfigyeléséből ered. A jin eredetileg a hegy árnyékos oldalát, míg a jang a hegy napos oldalát jelentette.

Fehér ételek:  

Fokhagyma, vöröshagyma, hal, tofu, rizs, zeller, burgonya, csicsóka, licsi, tojásfehérje, 







E mögé a sztereotípia  mögé bújik el két gyakori élelmünk a tej és a granulált ,fehérített cukor . Amelyek fehér színűkkel elkápráztatják a fogyasztókat és azok mértéktelenül habzsolják,azzal az illúzióval,amit életünkben tanultak ,olvastak ,megéltek a fehér színről.


Folytatás következik...........

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése