Beköszöntő

Kedves Látogató !

Mindenkivel szeretnénk megosztani tapasztalatainkat,gondolatainkat és tévedéseinket, akik szeretnének holnaptól egészségesebben táplálkozni és élni.Mindenki olvas az egészségesebb életről sok jót és szépet.Másnap eldönti, holnaptól ő is kipróbálja és akkor jönnek a de-k. Hol lehet kapni ? Hol találom ? Hogyan csináljam ? Folytatás az ökooldalakon.


2011. szeptember 14., szerda

Az emberi bajokról 1.rész .Fókuszban a gerinc .

 Bár a két lábra emelkedés az emberiség fejlődésének szempontjából minőségi változásokat előidéző állomás volt, az állás és a járás jelentős problémák forrása is lett, hisz tartani kell magunkat, ez pedig terhet ró a gerincoszlopra. Azonban a homo sapiens nem csak a test súlyát tartja a gerincével ,hanem tetteiért is kell vállalnia a felelősséget . A gerinced metaforikusan a tetteid súlyát is hordja.


http://www.chiroone.net/why_chiropractic/interactive-spine.html

Mindannyiunknak megvan a maga keresztje - szoktuk gyakran mondogatni. És ez igaz is, ha a magunk keresztjei alatt a tetteink (súlyát) következményeit, szenvedéseit, veszteségeit, betegségeit értjük. Ilyeneket értünk alatta, hogy pl. egy nagy csalódást, szerelmi csalódást értenek. Sokan ezzel a megnevezéssel egy nehezen elviselhető rokonra, esetleg a saját házastársukra gondolnak, akivel kibírhatatlanul nehézzé vált az együttélés. Mások a                                            nehéz életkörülményeiket, a megélhetési gondjaikat nevezik keresztnek. Sokan egy rossz házasságot, vagy egy válást. Nagyon sokan pedig egy súlyos, gyógyíthatatlan betegségre gondolnak ilyenkor, ami egy életre fájdalmat,szenvedést okoz. És ott vannak a bűneink, a gyengeségeink, életünknek azok a gyenge pontjai, ahol nagyon támadhatók, kísérthetők, nagyon esendők, sebezhetők vagyunk. Mindannyiunknak kijut ezekből több-kevesebb. Ezeket szoktuk mi külön is meg együtt, összefoglalóan is a keresztünknek nevezni.

A  hagyományos elnevezés szerinti ún. "pszichoszomatikus betegségekről" (asztma, magas vérnyomás, gyomorfekély, gerincbetegségek, stb.) már könyvtári irodalom, gazdag orvosi és pszichológiai ismeretanyag halmozódott fel. Kiderült, hogy ezek a betegségek kizárólagosan "emberi bajok", és ezeket már a belgyógyászok egy része sem annyira a testi károsodásokból, hanem sokkal inkább a beteg életvezetési zavaraiból, illetve pszichoszociális tényezőiből vezette le.

Mit is próbál jelezni a lélek a gerincen keresztül?

Egységben személve a gerincet mindenképpen az élethez való viszonyunkat mutatja meg: hogyan viseljük a testi, lelki, érzelmi és szellemi megterheléseket, milyen a jellemünk, erkölcsi-etikai tartásunk, mennyire vagyunk hajlékonyak, alkalmazkodóak a szociális térben.
Ha ezek bármelyikével gond van, az belső feszültséget okoz. Ha a probléma tartósan fennáll bármely külső vagy belső ok miatt, akkor a feszültség testi tünetek formájában fog szelepet találni a kiáramlásra.
A legfontosabb kérdés minden esetben, amikor a tüneteink lelki hátterét próbáljuk megfejteni, az az, hogy „Mire kényszerít a betegségem?”, vagy „Mit kell megélnem a betegségem miatt?”

A gerinc betegségek arra kényszerítik a beteget, hogy néhány hét vagy hónap alatt kényszerű pihenés mellett gondolja át életét .Mit és hogyan kell másképp csinálni  ? Mitől lesz a gerince újra tehermentes ?

Kik vannak segítségünkre a gerinc bántalmakban ?

·        Saját magad az önismeret erősítésével
·        Családod ,barátaid .
·        Pszichológus.
·        Nagyon súlyos akut  esetben a neurológus vagy az idegsebész
·        Csontkovács vagy kiropraktőr
·        Gyógytornász vagy jóga mester

Mik vannak segítségedre gerincbántalmak esetén ?

·        Könyvek .Pl : Gerincsérvtől a sípályáig . Szerző : Bujdák Attila
·        Különböző eszközök : párnák (ülő,fekvő,hát….) matracok
·        Nyújtó padok . Pl denevérpad .( Ennek az érdekessége ,hogy itt gyártják és forgalmazzák Nagyrédén ) www.deneverpad.hu  .Feltaláló : Bujdák Attila
·        Életmód terápiák ,ezoterikus tanácsok.


Mitől kell óvakodni , mit kell mindenképpen megelőzni  ?

·        Túlzott gyógyszerezést
·        Sebészeti,műtéti beavatkozást


Nagyon sok beteg nem kap kellő ellátást a házi orvosától és a szakorvosától. Ennek oka ,hogy elég összetett a betegség és kevés specialista dolgozik a társadalombiztosítási rendszeren belül . Sok utána járással nagyon sok jó orvost , terepeutát lehet találni .Ezen segítőkbe maximálisan meg lehet bízni . Egy dolgot azonban nem szabad ! Egy valakire teljes mértékben rábízni magad .Sorsodat, gyógyulásodat mindig neked kell irányítani teljes egészében ,akkor lesz a leggyorsabb a kilábalás. Neked kell döntened és fogadat összeszorítva akarni a gyógyulást .
Ahány gerinc annyi út a gyógyulás felé nincsenek kitaposott utak ne bízz csak önmagadba és hallgasd meg mindenki tanácsát .

Nyomásra ellennyomás a megoldás .

A gerincünk a túl nagy nyomástól összeroppant ,megbetegedett . Ellennyomást kell gyakorolni .Ha eddig nyomták a terhek ,most már szét kell húzni vagy ellen nyomni,könnyíteni rajta .Erre jók az úgynevezett  dekompressziós  torna vagy joga gyakorlatok vagy a kimunkált és profin megszerkesztett denevérpadon végzett relaxációk . Relaxációnak nagy szerepe van a gyógyulásban .A fájdalmaid nagy részét izom görcsök okozzák,amit az agyból indított megnyugvással fel lehet oldani .Ez az utóbbi javalat már átmenet volt a fizikális megoldásokból a pszichomatikus megoldások felé. Léteznek és szükségesek a lelki gyakorlatok, ahol szintén könnyíteni kell magunkon . Kellenek olyan könyvek amelyek megfelelő támpontot adnak további életedhez . Pl.: O.Nagy Gábor : Magyar szólások és közmondások , Új szövetség ...stb.

Kellenek olyan pillanatok,amikor kizárod a világot és csak egyedül vagy és megkönnyebbülsz,kitisztítod az agyad és a súlyokat ledobod magadról .


Válasz olyan társakat,akik valóban az ellennyomásban segítenek és űzd messzire számodra nyomasztó,nyomást gyakorló barátaidat és helyzeteket.

Ezen ösvény,a gyógyulás ösvénye  nagyon keskeny nagyon kell figyelni minden pillanatra és minden részletre ,hogy újra fel tudj állni és tartósan meg is maradj felegyenesedve .

Folytatás következik ………

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése